Chcę zarejestrować wizytę

tel. +48 536 244 884

protetyka gdańsk

Uzupełnij swój uśmiech

Protetyka zajmuje się zarówno uzupełnianiem utraconych tkanek zęba, jak i braków zębowych – zarówno pojedynczych, jak i bardziej licznych - dzięki zastosowaniu korony na ząb, mostu protetycznego lub protezy. Głównym celem tej dziedziny jest przywrócenie funkcjonalności i estetyki jamy ustnej. W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe usługi protetyczne najwyższej jakości. Każda praca protetyczna jest indywidualnie dostosowana do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Dlaczego uzupełniać braki w uzębieniu?

Braki zębowe to nie tylko problem estetyczny. Wielu pacjentów nie jest świadomych jakie konsekwencje wiążą się z utratą nawet pojedynczego zęba.

protetyka Gdańsk

Efekt Gordona

Pochylanie się i przesuwanie się zębów sąsiadujących w lukę po utraconym zębie lub wysuwanie zębów przeciwstawnych.

zmniejszenie ilości miejsca do odbudowy
zaburzenia artykulacji
odsłaniają się korzenie zębów
powstają ubytki przyszyjkowe

Zanikanie kości

Zanikanie kości wyrostka
zębodołowego w miejscu, w którym
jest luka po zębie.

przedwczesna utrata zdrowych zębów
zmiana rysów twarzy
przeciążenie pozostałych zębów
zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Rodzaje uzupełnień protetycznych w naszej ofercie

Mosty protetyczne

Uzupełnienie na stałe osadzone w jamie ustnej w przypadku braków zębowych. Takie rozwiązanie zapewnia doskonały efekt estetyczny, czynnościowy oraz wygodę użytkowania. Most porcelanowy lub pełnoceramiczny wiernie odtwarza kształt i kolor brakujących zębów.

Protetyka: mosty protetyczne Gdańsk

Korony protetyczne

Uzupełnienie protetyczne odbudowujące zniszczoną koronę zęba przywracając funkcję zęba. Oferujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej lub cyrkonowej, zapewniające doskonały efekt estetyczny oraz trwałość.

Protetyka: korony protetyczne Gdańsk

Wkłady koronowo-korzeniowe

W celu wzmocnienia zęba po rozległym ubytku próchnicowym, po leczeniu kanałowym lub mechanicznym złamaniu korony zęba nieodzownym etapem leczenia staje się zastosowanie wkładu koronowo-korzeniowego, wykonanego ze stopów metali powszechnie stosowanych w stomatologii.

Protetyka: wkłady koronowo-korzeniowe Gdańsk

Protezy

Stosowane są w przypadku braków zębowych oraz całkowitego bezzębia. Oferujemy protezy ruchome i stałe. Protezy szkieletowe to nowoczesne, ruchome uzupełnienia protetyczne. Bardziej estetyczny wariant to proteza szkieletowa bezklamrowa umocowana na specjalnych zatrzaskach, zasuwach lub teleskopach.

Protetyka: protezy zębowe Gdańsk