Chcę zarejestrować wizytę

tel. +48 536 244 884

ortodoncja, aparat na zęby gdańsk

Uśmiech doskonały

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu oraz ich korektą z zastosowaniem aparatów na zęby. Za sprawą skutecznego leczenia ortodontycznego poprawia się wygląd i samopoczucie Pacjenta poprzez poprawę estetyki uzębienia. Ponadto u pacjentów z zaburzeniami stawów prawidłowa diagnoza i leczenie poprawi funkcję stawów skroniowo-żuchwowych.

W naszym gabinecie lekarz ortodonta zajmuje się leczeniem wad zgryzu zarówno u dzieci, jaki i u dorosłych. W naszej klinice w Gdańsku można założyć aparat na zęby oraz skorzystać z nowoczesnej i bezpiecznej metody leczenia ortodontycznego. Ortodoncja dziecięca jest ważnym elementem prawidłowego rozwoju młodych ludzi. Dzieci, u których zdiagnozowano nieprawidłowy rozwój części uzębienia mogą liczyć na pomoc w ukierunkowaniu prawidłowego rozwoju szczęki.

Aparat ortodontyczny na zęby - nasza oferta

Stały metalowy

Najpopularniejszy aparat na zęby w leczeniu wad zgryzu, składa się z metalowych zamków przyklejonych na zębach, metalowego łuku utrzymanego za pomocą metalowych ligatur oraz elementów dodatkowych.

solidny skuteczny trwały
solidny skuteczny trwały
Aparat ortodontyczny stały metalowy Gdańsk

Stały estetyczny

Aparat ortodontyczny z zamkami przezroczystymi, który może mieć również jasny, estetyczny łuk. Dzięki temu aparat jest prawie niewidoczny na zębach pacjenta.

solidny skuteczny estetyczny
solidny skuteczny estetyczny
Aparat na zęby stały estetyczny Gdańsk

Ruchomy

Aparat na zęby samodzielnie wkładany i wyjmowany z ust przez pacjenta, w zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych na zęby.

skuteczny wygodny solidny
skuteczny wygodny solidny
Aparat ortodontyczny ruchomy Gdańsk

Niewidoczny

Nakładkowy niewidoczny aparat ortodontyczny invisalign w postaci przezroczystej nakładki. Stanowi innowacyjną i najbardziej komfortową metodę leczenia ortodontycznego

skuteczny wygodny estetyczny
skuteczny wygodny estetyczny
Aparat ortodontyczny nakładkowy Gdańsk

Proces leczenia ortodontycznego

krok 1

Konsultacja ortodontyczna

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Kolejnym etapem jest wykonanie szczegółowego badania zgryzu, pobranie wycisków do gipsowych modeli diagnostycznych uzębienia. W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również wykonanie badań RTG.

ok. 1 tydzień
krok 2

Omówienie planu leczenia

Celem drugiej wizyty jest zapoznanie pacjenta z wynikami badań oraz przedstawienie indywidualnego planu leczenia, uwzględniającego przebieg i przewidywany czas trwania leczenia.

ok. 1 tydzień
krok 3

Leczenie aktywne

W zależności od rodzaju zaplanowanego leczenia, następuje wydanie pacjentowi aparatu ruchomego lub założenie na zęby aparatu stałego. Ortodonta przedstawia pacjentowi wszelkie wskazania i zalecenia. W trakcie całego procesu leczenia u dorosłych, konieczne są regularne wizyty kontrolne.

ok. 2 lata
krok 4

Leczenie retencyjne

Ostatnim etapem leczenia, równie istotnym, bo stabilizującym osiągnięte wyniki i zapobiegającym nawrotowi wady, jest faza retencji. Stosuje się najczęściej specjalny drut retencyjny przyklejany od wewnętrznej powierzchni do zębów w odcinku przednim oraz nakładki utrzymujące na noc.

Proces leczenia ortodontycznego