Chcę zarejestrować wizytę

tel. +48 536 244 884

invisalign gdańsk

Niewidoczne aparaty ortodontyczne

System Invisalign jest innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie ortodoncji. Alignery Invisalign są niewidoczne podczas noszenia, w przeciwieństwie do aparatu stałego. Nie posiadają żadnych metalowych elementów zamków czy drutów. Korzystanie z tej metody leczenia jest równie skuteczne jak leczenie aparatami ortodontycznymi stałymi.

Nakładki invisalign są wyjątkowo estetyczne, wykonane z miękkiego materiału, przez co są wygodne i nie powodują odczucia dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.

niewidoczne aparaty ortodontyczne Gdańsk aparat invisalign to estetyka i wygoda
invisalign Gdańsk aparat invisalign to komfort i higiena

Proces leczenia ortodontycznego aparatem invisalign

krok 1

Konsultacja ortodontyczna

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Przed opracowaniem indywidualnego planu leczenia lekarz ortodonta wykona wycisk zębów pacjenta. W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również wykonanie badań RTG.

ok. 2 tygodnie
krok 2

Omówienie planu leczenia

Opracowany zostanie szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia pacjent może zobaczyć końcowy efekt leczenia aparatem invisalign.

ok. 2 tygodnie
krok 3

Leczenie ortodontyczne

W trakcie terapii Invisalign każdy zestaw alignerów będzie wymieniany, tak aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce.

ok. 2-3 lata
Proces leczenia ortodontycznego aparatem invisalign